728 x 90

MTS Bank, Türk banka kartlarına para transferi hizmeti başlattı

img

Rusya’nın dev cep telefonu operatörü MTS’e bağlı MTS Bank, Türk ulusal ödeme sistemi Troy logolu banka kartlarına anında para transferi hizmeti başlattığını duyurdu.

MTS aboneleri ve banka müşterilerinin kişisel MTS hesaplarından online formatta para yükleme işlemi yapabileceğine vurgu yapılan basın açıklamasında, “MTS müşterilerimiz, herhangi bir kart veya elektronik cüzdan hesabından Türkiye’nin ulusal ödeme sistemine bağlı TROY kartlarına hızla para transferi gerçekleştirebilecektir” ifadeleri kullanıldı.

Tek bir para transferi için limitin 15 bin ruble olduğunu söyleyen MTS Bank, Troy kartlarına para göndermek için komisyon alınmayacağının altını çizerken, ancak Troy ödeme sistemi ile para gönderilen alıcıdan havale tutarı ne olursa olsun 3 dolar komisyon ücreti tahsil edileceğini de ekledi.

Banka, bununla birlikte Troy sistemi üzerinden para gönderen müşterilere transfer tutarının yüzde 1’inin cashback programı dahilinde iade edileceğini belirttiği açıklamasında, yeni MTS müşterileri için bankanın ilk para transferlerinde 200 rublelik para iadesi imkânı sunduğu da hatırlatıldı.

Bankanın Türkiye’ye para gönderimi hakkında paylaştığı bilgilendirme mesajında, “Türkiye’nin ulusal ödeme sistemi Troy logolu herhangi bir kredi kartına MTS Bank mobil uygulaması veya internet sayfası aracılığıyla para yüklemek için müşterilerimizin ‘Ödemeler’ bölümüne geçmesi, ödeme bölümünde ‘BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) / Yurtdışına para transferleri’ penceresini seçmesi ve ardından ‘TROY Türkiye’ seçeneğini tıklaması gerekiyor. Burada alıcının IBAN numarası, adı, soyadı ve telefon numarasını belirtmek, daha sonra bir gönderimde 15 bin rubleye kadar arzu edilen transfer tutarını girmek yeterli oluyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: https://www.gazetemru.com/2022/06/08/mts-bank-turk-banka-kartlarina-para-transferi-hizmeti-baslatti/