728 x 90

Festival Coşkusu Laleli’de

“Başarının sırrı amacın sürekliliğidir”

Eski İngiltere Başbakanı Benjamin Disraeli.

 

            Beklenti ve hedefler, bir işin oluşumunda ve ilerleme sürecinde büyük etkisi olan unsurlardır. Başarı ise bu unsurların hayata geçirilmesi sonucunda elde edilen gerçek paydayı teşkil eder. Yani başarılı olup olmadığınız, giriştiğiniz iş sonucunda elde ettiğiniz çıktıların sizin beklentilerinizi tatmin edip etmediğiyle ilgili olmaktadır. Ancak bu ölçüm sayesinde yaptığınız işin değerli ve istenen düzeyde olup olmadığı hususunda kanaat getirebilirsiniz.

Artık bir dünya markası haline gelen Laleli’de ortaya koyduğumuz projelerin başarısını ölçebilmek sanırım yapılan işlerin dünya ölçeğinde ne ifade ettiğini görüp anlamakla mümkün olmaktadır. Yapılan iş ve faaliyetler dünyadaki benzer aktivitelere göre ne denli eşit ya da üstündür? Profesyonel bir perspektif ve sonuç odaklı düşünce yöntemi ile bakıldığında değerlendirme kriterimiz bu minvalde olmalıdır. Çünkü ticari, turizm ve lojistik açıdan Laleli artık bir dünya kentidir ve her şeyin en iyisini hak etmektedir. Yapılan tüm işler dünya ile kıyaslanmalı, dünyadaki benzerleri baz alınarak ölçülmelidir.

Geçtiğimiz ay dördüncüsünü düzenlediğimiz Laleli Fashion Shopping Festival yine muhteşem bir coşku, heyecan ve görsel şölene sahne oldu. Laleli’nin gurur abidesi olan bu festivalle dünyadaki yerimizi ve gücümüzü dördüncü kez perçinlemiş olduk. Yurt içi ve yurtdışında büyük ses getiren bu organizasyon yoluyla Laleli’nin ve ülkemizin tanıtımına dolayısıyla da gelişimine eşsiz katkılar sunmuş olduk. Dünyada yaşanan Yuan Krizi, döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve bunun domino etkisi ülkeden ülkeye yayılırken, Laleli olarak ortaya koyduğumuz bu gayret ve özveri takdire şayandır. Buradan Laleli’nin her bir ferdinin emeği olan bu festivale sunduğu katkılar için tüm dost ve yol arkadaşlarıma teker teker şükranlarımı sunuyorum. Denildiği gibi başarının sırrı, amacın sürekliliğinde gizlidir. Bizler dört yıl önce bu fikirle yola çıktığımızda kuşkusuz bugünleri hayal etmemiz imkansızdı. Ancak bildiğimiz bir gerçek vardı. Devam etmeli, durmamalı, yılmamalı ve bu harikulade organizasyonu her yıl daha da büyütmeliydik. Bugün dünyanın marka şehri İstanbul, düzenlediğimiz bu festival sayesinde hem ticari anlamda hem de tanıtım yönünden çıtasını daha da yükseltmiş oldu. Bu gurur ve kıvanç Laleli’yi seven ve her zaman Laleli’nin yanında olan siz değerli dostlarımıza aittir. Bizler işin vitrininde olsak da gücünü ve desteğini her zaman yanımızda hissettiğimiz siz değerli dostlarımız sayesinde böylesine büyük projeleri omuzluyor, yola çıkabiliyoruz. Başarı kuşkusuz beklentiler ve sonuçlarla ölçülebilir. Dünyanın adeta yakıp yıkıldığı, ekonomik ve siyasi çalkantıların kol gezdiği böyle bir ortamda ortaya konan bu proje bana göre sadece var olması itibariyle dahi başarılı addedilebilir. Özellikle ülkemizin geçtiği zorluk ve sıkıntılarla dolu bu süreçte moral/motivasyon anlamında yapılan bu organizasyonun önemi bir kat daha artmaktadır.

Büyük işler ve projeler ancak büyük yürekli ve engin gönüllü insanların desteğiyle gerçekleştirilebilir. Bu gerçekten hareketle öncelikle bizlerin her zaman yanında olan ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Değerli Başkanımız Sayın Mustafa Demir’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yine yıllardır bize inanan ve sponsor olan Garanti Bankası’na ve değerli yöneticilerine en derin şükranlarımı sunuyorum. Kurumsal anlamda festivalimizi en az bizler kadar sahiplenen İHKİB, İTHİB, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Ticaret Odası’nın kıymetli yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Festivalimize sponsor olan ve Laleli’nin derdini, kederini ve sevincini bizlerle paylaşan diğer tüm sponsorlarımıza da şahsım ve yönetim kurulum adına saygılarımı sunuyor, destekleri için şükranlarımı sunuyorum.

Yaşadığımız acıların son bulması ve barış, kardeşlik ve refahın bu kadim topraklarda ilelebet hüküm sürmesini diliyor, gelecek yıl sizlerle tekrardan birlikte olmak ve festival ruhunu daha coşkulu, daha umutlu ve daha keyifli yaşamak dileğiyle sizleri saygıyla selamlıyorum.

Giyasettin Eyyüpkoca

Başkandan


Haberler

Duyurular

Tüm Duyurular

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Etiketler