728 x 90

Bir Ağaç, Bir Festival...

Bambu ağacının hikayesi ilginçtir. Birinci yıl ekilen ve sulanan tohumda hiçbir değişiklik olmaz. İkinci yıl sularsınız fakat durum yine aynıdır. Üçüncü ve dördüncü yılda da bu hal tekerrür eder. Ancak büyük bir sabırla beşinci yıla gelindiğinde, bambu bir anda yeşermeye başlar ve  altı hafta gibi kısa bir sürede yaklaşık 27 metre uzunluğa ulaşır. Bu inanılmaz ve ani büyüme elbette ki sadece beşinci yıla mahsus bir gelişim değildir. Birinci yıldan başlayarak her yıl verilen emek ve her yıl gösterilen ilgi o tohumun gelişiminde en az beşinci yıl kadar önem arz etmektedir. Kuşkusuz birinci ya da ikinci yılki sulama ve ilgi olmasaydı o ağaç beşinci yıl sonunda o devasa güzelliğine ulaşamazdı. Tıpkı bambu ağacında olduğu gibi sabır, azim ve kararlılık hayatın her alanında başarıya ulaşmak için en önemli koşullardan biridir.

Ne mutlu bizlere ki geçtiğimiz ay her anlamda muhteşem denebilecek bir festivale daha hep birlikte imza atmış olduk. Açılışı, şovları, defilesi ve ticari alım konseptiyle bu büyük organizasyon baştan aşağıya özgün, seçkin ve eşsizdi. Laleli farkının her an hissedildiği ve yaşandığı böylesine bir festival hepimizin göğsünü kabarttı. Ulusal ve uluslararası alanda Laleli’nin marka bilinirliği bir kez daha perçinlenmiş oldu. Gücümüz ve yapabileceklerimiz noktasında çıtayı daha da yükseltmiş olduk. Birlik ve beraberliğimizin meyvesi olan bu festivalle dünya modasında Laleli’nin varlığını ve karşı konulmaz etkisini belleklere bir kez daha kazıdık. Artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını, moda dünyasının en önemli aktörlerinden birisinin Laleli olduğunu açık bir şekilde ortaya koyduk. Üçüncüsü organize edilen bu festivalle Laleli, istediğinde ne denli büyük işler başarabileceğini ve tek yürek olabileceğini fazlasıyla göstermiş oldu. Üç yıl önce küçük bir kutlama fikriyle ortaya çıkan bu festival tıpkı bambu ağacı gibi bir anda yeşerdi ve kimsenin hayal dahi edemeyeceği boyutlara ulaştı. İnanıyorum ki tohumlarını attığımız bu organizasyon, geleceğin büyük Türkiye’sinin uluslararası platformda en etkili dinamolarından birisi olacaktır. Laleli’ye sunduğu katkıların yanı sıra ülkemizin tanıtımına, gelişimine ve büyümesine de azami düzeyde katkı sağlayacaktır. Yeter ki o küçük tohum gibi sabırla, kararlılık ve gayretle sulamaya ve emek vermeye devam edelim.

Festivali besleyen ve güçlendiren bir etken de kuşkusuz ticari alım organizasyonumuzdu. Birçok farklı ülkeden gelen ziyaretçiler, gelecek adına ümitlerimizi fazlasıyla yeşertmiş oldu. Misafirlerin Laleli’ye ve düzenlediğimiz festivale olan ilgisiyse gerçekten görülmeye değerdi. Festivale ticari anlamda sinerji katan bu aktivite sonucunda elde edilen çıktıların önümüzdeki süreçte bölgemize ve ülkemize çok büyük katkılar sağlayacağından kesinlikle şüphem yoktur. Bu yolla gelecek vizyonumuzun taşlarını örme ve hayalimizdeki Laleli’yi inşa etme yolunda büyük bir eşiği daha aşmış olduk. Bu büyük organizasyonun istikrar ve devamlılığını koruduğumuz müddetçe inanıyorum ki gelecekte çok konuşulacak uluslararası bir organizasyona daha sahip olacağız.

Zaman, tarih boyunca inanmışların ve inandıklarını koşulsuz ve katılımcı bir biçimde uygulayanların tarafında olmuştur. Bizler her zaman bu inanç ve şiarla hareket ettik, sizlere sonuna kadar inandık, inandırdık. Çok şükür zaman bizleri yanıltmadı ve inandıklarımızı gerçekleştirme adına yolumuz her zaman açık ve berrak oldu. Artık önümüze ve geleceğimize dünden daha umutlu ve daha kararlı bakabiliyoruz. Şunu bilmeliyiz: Laleli’nin geleceği, yolu ve bahtı her zaman parlak ve aydınlık olacaktır. Yolumuzu aydınlatan bu ışık, sizlerin yüreklerindeki birlik ve beraberlik ateşinin kıvılcımlarıdır. Bizler bir ve beraber oldukça bu ateş sönmeyecek, Laleli’nin gelecek ufku parıldamaya devam edecektir.

Son olarak bu büyük organizasyonun gerçekleşmesinde bizlere katkı sunan tüm dostlara, kardeşlerimize, yoldaş ve yarenlerimize, Laleli’yi bizden daha fazla sahiplenip bizden daha çok sevdiğine inandığımız tüm yol arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Sizlerin desteği olmasaydı bu güzellikler yaşanmaz, yaşanamazdı. Varlığınız ve her daim yanımızda oluşunuz bizler için en önemli güç kaynağıdır. Duayen yazar Aykut Işıklar’ın Bugün Gazetesi’ndeki köşesinde belirttiği gibi sizler hakikaten Devlet Üstün Hizmet Madalyası’nı hak eden eşsiz insanlar, Laleli ve ülkemiz için önemli değerlersiniz. Bunu içtenlikle ve can-ı gönülden söylediğime inanabilirsiniz. Tekrardan iyi ki varsınız diyor, Kurban Bayramınızı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum. Aileniz, dost ve sevdiklerinizle mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmeniz dileğiyle sağlıcakla kalın.

Giyasettin Eyyüpkoca

Başkandan


Haberler

Duyurular

Tüm Duyurular

Etkinlikler

Tüm Etkinlikler

Etiketler